מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

קפיצות על אנשים

כלב קופץ
קפיצות על אנשים
כמעט כל בעל כלב מכיר את התופעה של קפיצות הכלב עליו או על אורחיו כאשר באים הביתה או מסתובבים ברחוב. בד"כ הכלב קופץ מתוך שמחה ורצון לתשומת לב, למרות זאת אין לתת לפעולה זו לגיטימציה. אנשים רבים אומרים שאינם רוצים לרסן את קפיצות הכלב מחשש שהדבר יגרור גם הגבלה של התלהבותו ושמחתו של הכלב.
חשוב לציין שהדבר במקרה הטוב אינו נעים ובמקרה הרע עלול להוביל לתביעה משפטית.
אין אנחנו רוצים להוריד או לדכא את שמחתו של כלבנו, אך ברצוננו לנתב אותה לתנאים מתאימים לדוגמא, סיבובים סביבנו, ליקוקים וכד' ,אך לא קפיצות.
מספר פתרונות יעילים למניעת קפיצות :
  1. התעלמות –הדרך הפשוטה ביותר (מתאימה לבעלים בלבד) היא התעלמות מלאה מקפיצות הכלב, כאשר הכלב קופץ עלינו לא ניתן תגובה חיובית או שלילית. התגובה של הכלב לרוב תהיה רגיעה, בשלב זה נשבח אותו ואף ניתן לו חטיף.במידה ויחזור שוב על פעולות הקפיצה נחזור על התרגיל שוב.
  2. פחית רעש – הכניסו לפחית שתיה רגילה 8-10 מטבעות וסיגרו את המכסה בנייר הדבקה, וקיבלתם רעשן . במידה והכלב קופץ עליכם החביאו את הפחית מאחורי הגב והשמיעו רעש. הכלב יקשר בין הרעש הלא נעים לקפיצה, ולאחר מספר פעמיים יפסיק לבצע את הפעולה הלא רצויה. בנוסף מומלץ להוסיף מילה מסוימת במקביל לרעש של הפחית (למשל, "לא") ,לאחר מספר פעמים המילה "לא" בלבד תגרום לכלב להפסיק את הקפיצה.

  3. השפרצת מים –פעולה שעובדת על עיקרון הפחית, עם ההבדל שהכלב חש במגע לא נעים במקום רעש צורם. קחו שפריצר מים לניקוי חלונות, שיטפו אותו היטב ומלאו במים, בנוסף אפשר לסחוט חצי לימון ולהוסיף למים. כאשר הכלב קופץ השפריצו את המים לכיוון אפו.חיזרו על פעולה זו מס' פעמים עד להפסקה מוחלטת של הקפיצות.יואב גורן, ליו-הב חינוך ואילוף כלבים

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button