מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

הכן מחמדך לקיץ…

הכן כלבך לקיץ

הפרעושים פרט להיותם מגרדים ומוצצי דם הם נשאים של תולעי המעיים בכלב ובחתול , על כן ב"ח נגוע בפרעושים ידבק גם בתולעים .חשוב לזכור, שני אלה אינם מרחמים עלינו .כמו כן הפרעושים הם גורם מס' 1 לאלרגיות בכלבים וחתולים ועלולים להיות נשאים של טפילי דם .

קרציות גם הם אוהבי חום ולחות והימצאותם מסכנת את הכלב היות והן נשאיות של מחלות קשות רבות ביניהן קדחת הקרציות הנפוצה ביותר בישראל.
בקיץ חשוב לזכור כי הטמפרטורות החמות והלחות הגבוהה קשות לא רק לנו ועל כן יש לדאוג לפינה נעימה ומוצלת ולמים טריים במשך כל היום. בכלבים מגזעים פחוסים, בולדוגים ובוקסרים לדוגמא, חום בשילוב עם פעילות גופנית אפילו מתונה יכולים לגרום למכת חום, תופעה המסכנת את חיי הכלב ודורשת טיפול מיידי.

לצערנו הרב, למרות היתרונות הרבים של איזור המקסים בו אנו מתגוררים, אנחנו לא היחידים הנהנים מהשטחים הירוקים והפתוחים ויחד איתנו מתעוררים לקראת הקיץ זנים רבים של נחשים, חלקם ארסיים ומסוכנים. הכלבים והחתולים המנסים להגן על הבית ולהשתעשע אינם מודעים לסכנה שבכך ומנסים פעמים רבות ללכוד את אותם נחשים דבר שעלול להסתיים במצב קשה שללא טיפול נכון ולפעמים למרות הטיפול להסתיים במוות. אזורי הכשה אופיינים הם רגליים קדמיות ופנים שכתוצאה מההכשה יראו נפיחות משמעותית, בע"ח שהוכש חייב לקבל טיפול רפואי מיידי.

לסיום, נזכיר מחלה חשובה אשר רלוונטית לכל ימות השנה, אך נפוצה במיוחד בעונת הקיץ והיא תולעת הפארק הקטלנית שגבתה כבר קורבנות רבים. באמצעות טיפול מונע ניתן להפחית משמעותית את סיכויי ההדבקות במחלה.

שיהיה לכולנו קיץ נעים ובריא וזכרו טיפול מונע ומודעות חוסכת עוגמת נפש רבים לנו וליקרים לנו מכל. קיץ שמח וחג שמח צוות המרפאה.

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button