מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

חיסון גורים – כלבים

כלבים חיסון גורים

סוגי חיסונים לגורי כלב

מזל טוב לבן המשפחה השעיר והלקקן החדש, במאמר זה נעסוק בחיסון לגורים.

חיסון לגורים הינו השלב הראשוני בשמירת בריאותו של הגור הצעיר. גורים נולדים כאשר הם חשופים ורגישים מאד למחלות רבות ועל כן החיסון לגורים הינו בעל משמעות גדולה במיוחד בשלב זה.

חיסון הגורים החשוב ביותר נקרא חיסון משושה. חיסון המשושה מגן על הגור הצעיר בפני 6 מחלות זיהומיות מדבקות ונפוצות. המחלות אותם מונע חיסון המשושה:

מחלת הפרוו: נגרמת על ידי וירוס, גורמת לשילשולים והקאות חמורות ודיכוי של מערכת החיסון. למחלה אחוזי תמותה גדולים בגורים.

מחלת כלבלבת: מחלה הנגרמת על ידי וירוס, המחלה גורמת לסמני מערכת הנשימה, דלקות עיניים, סמנים של מערכת העצבים ושילשולים. למחלה אחוזי תמותה גבוהים בגורים.

דלקת כבד נגיפית: מחלה הנגרמת על ידי וירוס וגורמת לדלקת כבד ולצהבת. המחלה עשויה לגרום למחלת כבד כרונית ואף למוות.

לפטוספירה מסוג 1 ומסוג 2 (עכברת ) : מחלה הנגרמת על ידי חיידק וגורמת לפגיעה בכבד ובכליות. המחלה מועברת גם לבני אדם ולכן יש חשיבות רבה במניעתה אצל הכלב ע"י מתן חיסון לכלב.

שפעת כלבים: מחלה הנגרמת על ידי וירוס וגורמת לחום, וסמני מערכת נשימה.

חיסון לגורים מומלץ לתת כאשר הגור מגיע לגיל 6 שבועות לראשונה, ויש לחזור עליו פעמיים נוספות בהפרש של 4 שבועות בין חיסון לחיסון. רק לאחר סיום כל סדרת חיסוני הגור הגור נחשב למחוסן ונמצא בסיכון קטן לחלות במחלות בגינם הוא חוסן.

חיסוני גורים נוספים אותם יש לתת הם חיסון כלבת, שהינו חיסון חובה, וחיסון שעלת אשר מסייע במניעת תסמיני שעלת (שיעולים, הקאות) ותחלואה. בשני החיסונים האחרונים אין צורך במספר חיסונים עוקבים על מנת לייצר תנגודת ראשונית ומספיק לתת מנה חד פעמית ולחזור עליה מידי שנה.

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button