מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

עיקור כלבה בתל אביב

עיקור כלבה
עיקור כלבה בתל אביב

עיקור כלבה הינה פרוצדורה אשר מונעת מהכלבה את יכולת ההתרבות

עיקור כלבה הינו הליך ניתוחי במהלכו מבוצעת הסרה של כל מערכת המין הפנימית, כלומר שחלות ורחם.

ניתוח עיקור כלבה מומלץ לבצע לאחר גיל חצי שנה, על מנת לאפשר למערכת המין והשתן להתפתח באופן תקין.

יום הניתוח, ההליך והמלצות:

לפני עיקור כלבה יש לשמור על צום של כ 10 שעות ממזון, היות והניתוח מבוצע בהרדמה מלאה. עם ההגעה למרפאה מבוצעת בדיקה גופנית מלאה על מנת לוודא כי הכלבה במצב גופני טוב. מומלץ מאד לפני עיקור כלבה לבצע בדיקת דם קצרה. לאחר הבדיקה ניתנת זריקת טישטוש, מטרת הטישטוש היא למנוע כאב במהלך ולאחר הניתוח, להרגיע את בעל החיים ולאפשר שימוש במינונים נמוכים יותר של חומרי הרדמה, עובדה המסייעת מאד לבטיחות ההליך.

כאשר הכלבה מטושטשת, מוחדר עירוי לוריד דרכו במהלך עיקור הכלבה ניתנים נוזלים, תרופות וחומרי הרדמה. במהלך הניתוח עצמו הכלבה מורדמת במכונת הרדמה ומנותרת כל עת באמצעות צוות הרדמה ואמצעים טכנולוגים מתקדמים.

ניתוח עיקור כלבה אורך כ 30-60 דקות, ההתאוששות וההתעוררות אורכת זמן דומה. לאחר עיקור כלבה יש צורך בחצי יום אשפוז במרפאה לצורך השגחה, קבלת נוזלים ושיכוך יעיל. בשעות הצהריים משוחררת הכלבה לביתה ואז צפויים עוד מספר ימים אחדים בהם יש להמנע לגינות כלבים והשתוללות, הכלבות מרגישות מצויין לאחר מכן ולכן חשוב להגבילן ולמנוע השתוללות.

ברוב המקרים, אין צורך בקולר מונע ליקוקים משום שבקליניקה יש שימוש בחוטי תפירה נמסים, הכלבה לא רואה תפרים ולכן ברוב המקרים אינה מתעסקת עם האיזור.

מטרות עיקור כלבה

  1. מניעת הריון ורביה: עיקור כלבה מונע באופן מלא הריון וגורים.
  2. בריאותית: עיקור כלבה מונע באופן מלא גידולי ודלקות רחם, מצב מסכן חיים ונפוץ באופן יחסי בכלבות שאינן מעוקרות. הפחתה משמעותית בתחלואה בסרטן העטינים, הסרטן הנפוץ ביותר בנקבות לא מעוקרות. ככל שהכלבה עברה פחות ייחומים לפני העיקור ככה השפעת העיקור כמניעת סרטן עטין עולה. חשוב לציין כי קיימים מספר מצבים ומחלות ששכיחותם עולה בכלבות מעוקרות.
  3. התנהגותית: עיקור כלבה עשוי להפחית התנהגות טריטוראלית ואגרסיביות כלפי כלבים ובני אדם. השפעה התנהגותית הינה מירבית כאשר עיקור הכלבה מבצע לפני גיל שנה.
  4. מניעת ייחום: עיקור כלבה מונע באופן מלא ייחום אשר בכלבות מלווה בדימום מאיבר המין, משיכת זכרים והתנהגות בלתי רצויה.

לסיכום, עיקור כלבה הינו הליך ניתוחי נפוץ. הליך זה עשוי לסייע במניעת מחלות שונות והתנהגות בלתי רצויה ומונע באופן מלא ייחום, הריון והמלטה. מומלץ לעקר מעל גיל חצי שנה ולפני גיל שנה.

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button