מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

ינואר 2012


מגזין ינואר 2012
לקוחות יקרים, מידי חודש ישלח לתיבת הדואר שלכם  מגזין ובו עדכונים אודות שירותים חדשים, מבצעי החודש, מתכון החודש וכתבת החודש המכילה מידע רפואי רלוונטי לאותו חודש.
נשמח לקבל תגובות והערות, במידה ויש נושאים ספציפיים עליהם הייתם שמחים לשמוע כתבו לנו.
אם לא הייתם רוצים לקבל עלון זה שלחו לנו הודעה עם המילה לא מעוניין ונסיר אתכם מרשימת התפוצה. שיהיה לכולנו חורף חם ובריא.


כתבת החודש – Brachiocephalic syndrome

"Brachi" משמעותו קצר ו "cephalic" משמעותו גולגולת, ועל כן פירוש ביטוי זה הוא סינדרום "קצרי הגולגולת". סינדרום זה נפוץ בכלבים בעלי פנים פחוסות, הסינדרום משלב מספר לקויות אנטומיות הנובעות כולם מהקטנת נפח הגולגולת והצרות החללים המצויים בו.

תוצאותיו של סינדרום זה הם קשיי נשימה שעשויים להוביל למחסור משמעותי בחמצן, לאי יכולת ביצוע מאמץ גופני, קשיים להסתגלות לחום ואף קריסה ומוות פתאומי.

הגזעים בהם הסינדרום הוא הנפוץ ביותר הינם: בולדוג, פאג סיני, פקינז, בוסטון טרייר, קינג צ'ארלס קווליר, בוקסר,  שיי צו וכלבים פחוסי פנים אחרים.

הסינדרום הינו שילוב של מספר לקויות אשר יכולות להתרחש באופן חלקי או מלא בכלב פחוס:

הצרות נחיריים: הצרות של שני הנחירים עובדה המובילה לכניסה מוקטנת של אוויר אל חלל בית החזה. פגם מולד זה הינו בר תיקון באמצעות ניתוח פשוט יחסית במהלכו מורחבים הנחיריים.

חיך רך מאורך: משמעות בעיה זו היא שחלקה הרך של החיך הינו ארוך מהרגיל ועל כן מפריע לאוויר להיכנס אל הקנה, פגם אנטומי זה נפוץ בכלבים אלו וגורם להם לנחירות וחירורים במהלך העירות והשינה, יש לקצר חיך רך זה באמצעות ניתוח ייעודי כאשר הכלב מתקשה בנשימה ונוחר גם כאשר הינו ער.

הצרות קנה :קנה מוצר מהרגיל. מצב זה אינו בר טיפול אך חשוב להיערך אליו מבעוד מועד לפני הרדמת הכלב לצורך פרצדורה היות והוא מהווה סיכון הרדמה.

"שקי לוע" מהופכים: משני צידי הלוע קיימים מאין שקים קטנים להם יש תפקיד בפעולת הנשימה, בגזעים פחוסי פנים שקים אלה, בשל הלחץ הרב המצוי באיזור, יכולים להתהפך לכיוון הלוע וליצור הצרות נוספת של החלל. במידה ונוצרת בעיה זו יש להסירם באמצעות ניתוח.

כל הבעיות המצוינות מעלה הינן מהוות סיכון משמעותי, במיוחד בישראל, לחוסר סבילות לחום וכתוצאה מכך למכת חום. במידה וכלבכם הינו פחוס פנים יש להיות במעקב רפואי קבוע על מנת לוודא כי אינו סובל מאחת או יותר מהתופעות המצוינות.

  פינת האימוץ

צרו קשר עם מורן מעמותת צער בעלי חיים רמת גן, ואם תימצאו מתאימים,
תזכו בחבר מושלם לחיים.
מורן: 054-2031977

סנורקה
בת ארבעה וחצי חודשים, מתוקה באופן בלתי רגיל.
אוהבת לכרסם את קצות האצבעות ולישון כפיות.
תהיה בינונית בגודלה.

מ

 


מקרה החודש- פרוספר
פרוספר בולדוג צרפתי כבן 9 חודשים שמח וטוב לב. מטופל בקליניקה מאז אומץ על ידי בעליו, מאז שנולד מחרחר. בתקופה האחרונה מצב החרחורים החמיר ופרוספר מתקשה לנשום ומידי פעם משתנק. בבדיקה רפואית קולות נשימה מוגברים ו"ציפצופים" בכניסת אוויר לבית החזה. בבדיקה תחת הרדמה "חיך רך" מאורך מאד.
 פרוספר הוכנס לניתוח במהלכו קוצרה החיך. פרוספר התחיל לנשום טוב יותר מידית לאחר הניתוח הוא מתאושש בימים אלו מהניתוח ושמח כהרגלו. צוות הקליניקה מאחל לפרוספר החלמה מהירה ואריכות ימים.
 עוגיות עוף וחיטה לחתולים
רכיבים
2 כוסות של נבט חיטה.
3 צנצנות של "גרבר" (מזון לתינוקות) בטעם עוף.
כפית של מים.
הוראות הכנה
לחמם את התנור מראש ל 175 מעלות.
בקערה בינונית ערבב/י את נבט החיטה, תכולת צנצנות ה"גרבר" והמים. ניתן להוסיף עוד מים אם צריך על מנת ליצור בצק.
גלגל/י את הבצק לכדורים של 2-3 ס"מ והנח/י על נייר אפייה.
טבול/י מזלג במעט מים ומעכ/י במקצת את הכדורים.
הכנס/י את הכדורים במשך 20-25 דקות.
בתיאבון.

קר בחוץ וחם בלב- יום אימוץ של כלבי וחתולי עמותת צער בעלי חיים רמת-גן, יתקיים במרפאת הקליניקה ביום שישי ה 17.2, בין השעות 12:00-15:00.
כולם מוזמנים לבוא, אנא ספרו גם לחבריכם ואולי נצליח למצוא בתים חמים לכל המועמדים לאימוץ.

נשמח לראותכם!

צוות הקליניקה, וכלבי וחתולי צער בעלי חיים רמת-גן

 עדכוני החודש

חדש בקליניקה תגים לתליה על הקולר מבית
Back2u
. התגים עשויים מחומר פלסטי גמיש, עמידים מאד, רכים וקלים ולכן נוחים מאד לשימוש. את התגים עונדים על גבי חיית המחמד ועל כל אחד מהם קוד אישי אותו מזין הבעלים באתר החברה. מטרת התגים הללו היא להשיב את חיית המחמד לבעליה בכל יום ובכל שעה. מוקד החברה זמין 24 שעות ביממה ומוצא בעל החיים מקיש את הקוד הרשום על גבי התג ובאופן מיידי הבעלים מקבלים הודעה על כך והמוצא הישר מקבל תגמול עבור הדיווח. יתרון תג זה על אמצעים אחרים כגון שבב ו"או תג שם היא בזמינות בנוחות התג ובשיטה המונעת מהמוצא לנסות לסחוט את הבעלים היות והקשר עם הבעלים מבוצע דרך המוקד.

מבצע החודש                
לאור המבצע החדש של התגים, החודש במחיר מבצע של 15 ש"ח בלבד!


בקר אותנו באתר: www.haclinicavet.co.il

עלון חדשות זה נשלח אליך בשל היותך לקוח של ההקליניקה, מרכז וטרינרי. אנו מכבדים את פרטיותך ולא נעביר את כתובת הדואר האלקטרוני שלך לאף גורם זר. כמו כן אנו מקפידים לשלוח אליך חומר בנושאים הקשורים למרפאה בלבד. במידה והינך מעוניין להסיר את כתובתך מרשימת התפוצה, אנא לחץ על הקישור בתחתית מכתב זה

לצפייה בניוזלטרים וטרינריים נוספים לחץ כאן.
למידע אודות מחלות רבות ניתן לקרוא ב-אינדקס המחלות הוטרינרי.


הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button