מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

יולי 2013

מגזין יולי 2013

כמיידי חודש אנו שמחים לשתף אתכם גם הפעם בניוז החודשי. תוכלו למצוא החודש, מקרה  ממנו ניתן ללמוד ולהשכיל, מתכון מרענן לכבוד השרב הגדול, עדכונים וכמובן בעל חיים אשר ישמח להצטרף למשפחה. החודש הינו בסימן חתולים והמאמר שלנו עוסק בנושא מאד רלוונטי לכל בעל חתול. יינתנו טיפים המתייחסים להרגלה לכלוב נשיאה, העשויים להיות  גם מאד רלוונטיים לבעלי כלבים המתכוונים בעתיד לטוס לחו"ל. אנו מאחלים לכם המשך קיץ נעים וממוזג ומזמינים אתכם לפנות אלינו בכל עת ולכל שאלה. צוות הקליניקה  

כתבת החודש – חתול טיול: טיפים והצעות ליציאה רגוע מהבית  

חתולים רבים מבועתים מיציאה מהבית באמצעות מנשא בכלל והגעה לווטרינר בפרט. עובדה המקשה על מתן טיפול רפואי נכון לחתול. כמו"כ תגובה מוגזמת של החתול גורמת לבעלים רבים להימנע ממתן טיפולים מונעים שגרתיים ולדחות טיפולים רפואיים חיוניים.

ניתן להרגיל ולאמן חתול למנשא, לנסיעה ברכב ולביקור אצל הווטרינר. זה אומנם דורש מעט סבלנות והשקעה אך התוצאה משתלמת והופכת כל יציאה מהבית לרגועה יותר עבורכם ועבורם.

להלן מספר טיפים אשר יכולים לסייע לכם בתהליך:

 

1. התחילו את תהליך ההרגלה למנשא מוקדם ככל האפשר. הרגלת גור למנשא, הינה קלה יותר מאשר הרגלת חתול בוגר. עבור חתלתול המנשא הינו מקום מחבוא מרתק והכניסה אליו יכולה להתקשר אצלו כמקום למשחק ולא כעונש.

2. מומלץ מנשא אשר יש לו פתח קדמי ועליון היות והוצאת החתול לטיפול הינה פחות טראומטי. 

3. מקם את המנשא כשהוא פתוח,  בחדר האהוב על החתול,  באזור אליו מגיעות קרני השמש וכאשר יש בתוכו ריפוד נעים, כך החתול יכנס לנוח במנשא מיוזמתו.

4. עודד ביקור יומי במנשא על ידי הנחת צ׳ופרים בתוכו. כאשר החתול נכנס ואוכל, מומלץ לעודד אותו ולתת לו צ׳ופרים נוספים. במידה והחתול לא לוקח מכם את החטיף, השאירו אותו במנשא ועזבו אותו, ניסיונות שכנוע עשויים לעורר חשד.

5. כאשר החתול נכנס בשמחה מרצונו אל המנשא, הכנס צ׳ופר למנשא וסגור את הדלת בעדינות. לאחר מספר דקות פתח את המנשא על מנת שלא ירגיש מאויים. 

6. הארך את משך השהיה במנשא עם דלת סגורה באופן הדרגתי. לאחר מספר פעמים של סגירת הדלת, צאו מהחדר והשאירו אותו במנשא למספר דקות. גם הפעם תנו לאחר מכן צ׳ופר.

7. השלב הבא הוא להעביר את המנשא ולמקם אותו באזורים שונים ברחבי הבית.

8. במידה והחתול מרגיש כבר נוח עם השהות במנשא מומלץ להתחיל בנסיעה קצרה ברכב עם המנשא.

9. השלב הבא הוא נסיעה לוטרינר, מומלץ כי הפעם הראשונה תהה להיכרות בלבד, הוצאה מהמנשא ליטוף והיכרות ומתן צ׳ופר כמובן…

טיפים נוספים להפיכת המנשא נעים יותר לחתול במהלך נסיעה: 

10. כיסוי המנשא במגבת נותן לחתול תחושה מוגנת יותר

11. צעצוע או מרבץ אהוב על החתול יכולים להשרות עליו תחושת רוגע ובטחון.

12. ניתן גם לרסס את המנשא בתכשיר שנקרא Feliway,התרסיס הזה מכיל חומר (טבעי) בלתי מזיק אשר הרחתו על ידי החתול עשויי  להשרות עליו רוגע.

כל הטיפים הנ״ל רלוונטיים כמובן כאשר יש לכם זמן הכנה ואין צורך מיידי בביקור אצל וטרינר. כאמור התחלה של התהליך בעוד החתול גור היא הקלה ביותר, אך ניתן לבצע זאת בכל גיל. בכל גיל ובכל מקרה לא מומלץ להגיע עם החתול לוטרינר כאשר הוא אינו במנשא מתאים, מדובר בחוויה מלחיצה מאד עבור החתול אשר מרגיש כי הוא אינו מוגן וגם מסוכנת שכן, במרפאה עשויים להיות גם כלבים.

במקרים קשים במיוחד ניתן לשלב גם טיפול תרופתי מרגיע לפי המלצת הווטרינר המטפל.

מצורפים מספר סרטונים אשר עוסקים בנושא:

 http://www.youtube.com/watch?v=egwBo0o2FN8 

http://www.catalystcouncil.org/resources/video/?Id=89

 

  פינת האימוץ

טיה ילידת אפריל 2013,
אנרגטית וסקרנית, מלאת אהבה ומקסימה ומשעשעת.
חתולה קטנה ומטריפה.

נמצאת באומנה ופגישה עמה יש לתאם מראש בטלפון

0528351108 

מ

מבצע החודש  

החודש יהיה ניתן לרכוש שמפו אלוורה וחיטה המיועד לעור רגיש בהנחה של10%.   

 

 עדכוני החודש

החודש צוות הקליניקה נרגש מ"צעצוע" חדש, מכשיר וטרינרי לפיתוח רנטגן דיגיטאלי (CR) המתקדם בעולם מבית "פוג'י". במכשיר החדש ניתן להגיע לצילומי רנטגן באיכות דיאגנוסטית מעולה ובמינימום קרינה.

אנו גם שמחים לברך את ירדן פונדק שהתחילה החודש לעבוד כסייעת ב"הקליניקה" ומצטרפת לשרון, הדר ודני ומאחלים לה המון בהצלחה בהמשך דרכה. 

 


  

להצטרפות לניוזלטר שלנו – לחצו על הקישור הבא ושלחו לנו בקשה — הצטרפות לניוזלטר

 

 

מקרה החודש – הרעלת חומר נגד פרעושים בחתולים

         

חודש יוני היה עמוס במקרים מעניינים ומאתגרים, בחרנו הפעם לשתף אתכם במקרה שאנו חושבים שעשוי להיות רלוונטי לרבים מכם ולמנוע בעיות דומות בעתיד. ובכן סיפורינו מתחיל עם יוסי (שם בדוי),לקוח מסור ואוהב ל 4 חתולי בית, אשר פנה לחנות חיות על מנת לרכוש אמפולות נגד פרעושים לחתולים. יוסי התכוון לקנות 4 אמפולות המיועדות לחתול והמוכרות לו, אך בעל החנות אמר לו שהוא יכול לסייע לו ולחסוך לו בעלויות על ידי כך שימכור לו אמפולה המיועדת לכלב גדול, אותה הוא יחלק בין חתוליו. יוסי יצא מהחנות עם אמפולה מסוג "אדוונטיקס" המיועדת  לכלבים גדולים אותה הוא חילק בין ארבעת החתולים. מספר דקות בלבד לאחר השמת האמפולה, יוסי חש שמשהו אינו כשורה. החתולים נהגו בחוסר שקט ועשו תנועות מוזרות. בהתייעצות טלפונית עמנו, יוסי מיהר לשטוף את החתולים בסבון כלים כפי שהמלצנו לו. היות ומצבם המשיך להתדרדר גם לאחר השטיפה יוסי הביא אותם לקבלת טיפול רפואי. בהגעה החתולות היו לא רגועות, אך עדיין לא התפתחו סימנים עצביים אופייניים ולכן הן קבלו טיפול תומך בלבד בנוזלים, על מנת לדלל את החומר בגוף. בשעות הלילה החתולות החלו להראות סמני פגיעה של מערכת העצבים המתבטאות ברעידות ועוויתות(למרות העירוי ולמרות החפיפה). בשלב זה נידרש אשפוז ומתן חומר נוגד כיווצים עד שהשפעת החומר על הגוף תיפסק. מצב אשר יכול לקחת גם מספר ימים. החתולות היו מאושפזות לאורך כל סוף השבוע ובסופו של דבר התאוששו ושוחררו לביתם. ליוסי ולחתולות היה סוף שבוע קשה מאד, מתסכל ומלחיץ. החיסכון בסופו של יום עלה מאד ביוקר בכל המובנים. אנו בטוחים כי כוונתו של המוכר הייתה טובה אבל לצערנו מידי יום אנו נתקלים בכוונות טובות מסוג זה אשר לוקות בחוסר ידע מקצועי. אנחנו פונים אליכם הלקוחות, קחו לתשומת לבכם את העובדה שחומרי הדברה הינם בעלי פוטנציאל לגרימת נזק משמעותי לבעלי החיים שלכם ולכן לפני כל קניה של חומר הדברה, אנא יתייעצו עמנו. הפעם זה נגמר באופן יחסי טוב. 

מצורף סרטון של החתולות אנחנו מאחלים ליוסי ולחתולים המשך חיים בריאים ורגועים 

במידה והסרטון אינו מופיע לחצו על הקישור הבא

 חתול באשפוז לאחר הרעל פרמטרינים (אדוונטיקס)

 גלידת טונה לחתולים

מצרכים: 
פחית טונה במים 
מגש קוביות קרח

אופן הכנה

רוקנו את המים מפחית הטונה ומזגו לתוך מגש קוביות הקרח.
לא כדאי לתת יותר ממנה אחת ביום כדי לא לשבש את שגרת התזונה של החתול

 

לקריאה על מתכונים נוספים לחצו כאן

 


 וידיאו החודש

אין, פשוט אין על חתולים 🙂

במידה והסרטון אינו מופיע לחצו על הקישור

לחצו כאן לערוץ Youtube של הקליניקה – וצפו בעוד המון סרטונים משעשעים עם חברינו הקטנים 

 


  לחצו כאן לקריאת ניוזלטרים קודמים של הקליניקה  בקרו אותנו ב:  

  

 

 

 

 

 

                                                     בקר אותנו באתר: www.haclinicavet.co.il

עלון חדשות זה נשלח אליך בשל היותך לקוח של ההקליניקה, מרכז וטרינרי. אנו מכבדים את פרטיותך ולא נעביר את כתובת הדואר האלקטרוני שלך לאף גורם זר. כמו כן אנו מקפידים לשלוח אליך חומר בנושאים הקשורים למרפאה בלבד. במידה והינך מעוניין להסיר את כתובתך מרשימת התפוצה, אנא לחץ על הקישור בתחתית מכתב זה

 

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button