מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

חיסון גורים – חתולים

חיסון חתולים גורים

סוגי חיסונים לגורי חתול

מזל טוב לבן המשפחה השעיר והמתפנק החדש, במאמר זה נעסוק בחיסון לגורי חתול.

חיסון לגורי חתולים הינו השלב הראשוני בשמירת בריאותו של הגור הצעיר. גורים נולדים כאשר הם חשופים ורגישים מאד למחלות רבות ועל כן החיסון לגורים הינו בעל משמעות גדולה במיוחד בשלב זה.

חיסון הגורים החשוב ביותר נקרא חיסון מרובע. חיסון המרובע מגן על הגור הצעיר בפני 4 מחלות זיהומיות מדבקות ונפוצות. המחלות אותם מונע חיסון המרובע:

מחלת הקורונה: נגרמת על ידי וירוס, גורמת לשילשולים והקאות. גורים שנדבקו עשויים לפתח בשלב מאוחר יותר מחלה קשה הפוגעת באיברים פנימיים

מחלת חתלתלת : מחלה הנגרמת על ידי וירוס, המחלה גורמתלשלשולים והקאות , סמני מערכת העצבים , ודיכוי חיסוני למחלה אחוזי תמותה גבוהים בגורים.

קלמידיה : מחלה הנגרמת על ידי חיידק וגורמת לדלקת במערכת הנשימה ולדלקות עיניים.

קליצי : מחלה הנגרמת על ידי וירוס וגורמת לפגיעה בעיניים, בחלל הפה ובמערכת הנשימה. וירוס זה בשילוב עם וירוס הקלמידיה מהווים יחד גורם משמעותי בסינדרום הנשימתי בחתולים גורים ובבוגרים. שני המחלות הללו גורמות בחתלתולים רבים לעיוורון.

חיסון לגורים מומלץ לתת כאשר הגור מגיע לגיל 8 שבועות לראשונה, ויש לחזור עליו פעם נוספת בהפרש של 4 שבועות בין חיסון לחיסון. רק לאחר סיום כל סדרת חיסוני הגור הגור נחשב למחוסן ונמצא בסיכון קטן לחלות במחלות בגינם הוא חוסן.

מומלץ מאד לחזור על החיסון המרובע מידי שנה. כמו כן בגורי חתולים חשוב מאד לטפל כנגד תולעי מעיים.

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button