Skip to Content Contact Us

עיקור כלבה בצורה בטוחה

עיקור כלבה הינו ניתוח פופולרי המבוצע לבקשת בעלים רבים. למרות שמדובר בניתוח נפוץ, צוות הוטרינרים שלנו לא מקל ראש וכל כלבה עוברת בדיקה רפואית מקיפה לפני שמחליטים על האם לבצע עיקור.

עיקור מומלץ לבצע לאחר שהכלבה מגיעה לגיל 6 חודשים, כדי לתת לכל האיברים את האפשרות להתפתח בצורה תקינה. חשוב לציין שמדובר במועד כללי, ואנו ממליצים על בדיקה רפואית והתייעצות איתנו, לפני החלטה על עצם ביצוע העיקור. עיקור מבוצע בהרדמה מלאה ואנו עושים שימוש בטכניקות, בציוד, בניטור ובתרופות המתקדמות והבטוחות ביותר על מנת לאפשר החלמה מהירה וחזרה זריזה לשגרה.

לרוב כלבות חוזרות לעצמן באופן מלא למחרת יום הניתוח.

עיקור כלבה יתרונות וחסרונות

יתרונות ניתוח העיקור:

 1. מניעת הריון והולדת גורים
 2. מניעת קטטות סכסוכי טריטוריאליות.
 3. מניעת דימום.
 4. מניעת משיכת זכרים
 5. מניעת פציעות מזכרים במהלך הזיווג
 6. מניעת הידבקות במחלות
 7. מניעת מחלת סרטן העטין שנפוץ מאד בכלבות לא מעוקרות
 8. מניעת מחלות רחם בכלבות.

חסרונות הניתוח:

 1. אי יכולת להוליד גורים.
 2. השמנה: המטבוליזם במערכות העיכול עשוי לרדת מעט בנקבות מעוקרות, הפחתה של כ- 10% בכמויות המזון לרוב מונעים השמנת יתר.
 3. דליפת שתן: במקרים מסויימים, לא באופן נפוץ, בכלבות מספר חודשים/שנים לאחר ניתוח עיקור יכולה להיווצר חולשת שריר בשלפוחית שעשויה להוביל לדליפת שתן. לאחר אבחון של בעיית דליפה ניתן טיפול תרופתי המטפל בבעיה

איך מבוצע ניתוח לעיקור כלבה?

בניתוח עיקור נבצע פתיחה של חלל הבטן ונוציא לחלוטין את 2 השחלות, החצוצרות והרחם. בכלי הדם המספקים את מערכת הרבייה וצוואר הרחם נבצע קשירה ושכבות העור נתפרות מחדש.

כמו כן יש מומלץ לבצע בדיקות דם מקדימות – ספירה כללית ופאנל ביוכמיה להערכת מצב הכבד ובכליות.

התנהגות כלבה אחרי עיקור – למה לצפות?

ההתאוששות מניתוח עיקור כלבה בדרך כלל מהירה. לאחר מעקב של מספר שעות במרפאה הכלבה תוכל להשתחרר לביתה עם המשך מנוחה ל 24-36 שעות הבאות בהן עדיין יתכנו תופעות לוואי של ההרדמה – חולשה, בלבול והקאות – לכן מומלץ להימנע ממזון ולתת תרופה לשיכוך כאבים.

האם אפשר לעקר כלבה בזמן ייחום או הריון?

בזמן ייחום ובוודאי בזמן ההריון כל מערכת הרבייה של הכלבה, כלי הדם והרקמות מלאים ונפוחים יותר. דבר זה מגדיל את הסיכוי להיווצרות של דימומים, עם זאת בהחלט אינו מונע את הניתוח.

האם אישיותה של הכלבה תשתנה לאחר העיקור?

כלבות נכנסות לייחום כ- 2 פעמים בשנה ובשאר הזמן מערכת הרבייה שלהן "רדומה" – כך שבעצם רוב השנה הכלבה מתנהגת כ"מעוקרת" – ולא נראה שום הבדל, למעט כמובן, התנהגות האופיינית לתקופת ייחום.

כמה עולה עיקור כלבה?

מחיר הניתוח אינו קבוע ותלוי במגוון גורמים כגון, משקל הכלבה, מצבה הגופני, האם היא בהריון ועוד. התקשרו אלינו לקבלת פרטים מדוייקים.

האם הכלבה תהפוך לשמנה או "רדומה"?

אופיה של הכלבה אינו משתנה לאחר העיקור. יש לזכור שהאישיות של כלבות מתגבש רק לקראת גיל 2, כך שיכולים להיות שינויים התנהגותיים אשר כלל לא קשורים לעיקור.

כמו כן, יש להכיר שהורמון האסטרוגן הינו מדכא תאבון טבעי, ועקב המחסור בו, יתכן מצב שלכלבה יהיה תיאבון מוגבר. כמו כן הורמוני המין אחראים בין השאר על קצב חילוף החומרים (מטבוליזם), כך שלכלבות מסוימות תהיה השמנה עקב "המחסור" בהורמונים. חשוב לדעת ששמירה על דיאטה נכונה תמנע השמנה זו.

מלאו פרטים או התקשרו 03-5440955

  email צרו קשר

  Back top top
  השאירו פרטים כאן ונשוב אליכם בהקדם:

  או צרו קשר:

  כתובתינו: שדרות נורדאו 90, תל אביב

  מספר במרפאה: 03-544-0955  |  פקס: 035442602

  מספר 24/7:  052-556-6355