מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

סירוס כלבים בתל אביב

תל אביב סירוס כלבים

סירוס כלב הינו תהליך ניתוחי שמטרתו מניעת פוריות, והורדת הפרשת הורמון מסוג טוסטסטרון אצל בעל החיים

ניתוח סירוס כלב מבוצע בהרדמה מלאה, לאחר שהכלב קיבל טשטוש יעיל שמטרתו למנוע כל תחושת כאב במהלך ולאחר הניתוח, ולאחר מכן גם הרדמה מלאה לוריד. במהלך ניתוח הסירוס עצמו הכלב מורדם באמצעות מכונת הרדמה ומנותר לאורך כל הזמן על ידי צוות ההרדמה וציוד דיגיטלי יעודי.

מומלץ לבצע סירוס כלב לא לפני גיל 6 חודשים, על מנת לאפשר למערכת הרביה להתפתח באופן תקין.

קיימות סיבות שונות לביצוע סירוס כלב:

  1. מניעת התרבות : סירוס כלב מונע באופן מוחלט יכולת זאת.
  2. מניעת מחלות מסויימות: סירוס כלב מונע באופן מוחלט סכנת גידולים באשכים, סירוס גם מונע מחלות נפוצות של בלוטת הפרוסטטה ונמצא כמפחית באופן משמעותי הרניציה (בלט) של הרקטום. יחד עם זאת קיימים מספר מצבים רפואיים אשר נפוצים יותר, דווקא בכלבים מסורסים.
  3. אגרסיביות: סירוס כלב, במיוחד עם בוצע לפני גיל שנה. מפחית באופן משמעותי אינטיראקציות שליליות עם כלבים אחרים. כמו כן, מסייע מאד בשליטה על דומיננטיות של הכלב כלפי בני אדם.
  4. סימון: סירוס כלב, במיוחד אם מבוצע לפני גיל שנה מסייע מאד בטיפול בבעיה זו.

אודות הניתוח והתאוששות:

ניתוח סירוס כלב הינו ניתוח פשוט באופן יחסי, הניתוח עצמו אורך כ 20 דקות. התאוששות מהירה למדי, תוך כחצי שעה מסיום הניתוח הכלב הינו עירני. יחד עם זאת היות ומדובר בהליך כירורגי, סירוס כלב דורש המשך השגחה רפואית ועל כן יש צורך בחצי יום אשפוז למעקב ומתן נוזלים לוריד.

לאחר ניתוח סירוס כלב, לרוב אין צורך בקולר מונע ליקוקים, היות ובקליניקה, מבוצע שימוש בחוטי תפירה נספגים, על כן הכלב לא רואה את התפרים ולרוב אינו מתעסק בהם.

לסיכום, סירוס כלב הינו הליך קצר אשר ההתאוששות ממנו מהירה וקלה. במידה ומטרת הסירוס היא התנהגותית, מומלץ לבצע סירוס כלב לפני גיל שנה.

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button