Skip to Content Contact Us

חיסונים לגור כלבים: כל מה שחשוב שתדעו

אימצתם גור כלבים? בחרתם להעניק חיים ליצור שיכניס המון שמחה לחיים שלכם. אם תהיו "הורים" מאמצים טובים ואחראים, הגור החדש יזכה בקורת גג, שתייה ואוכל, חום ואהבה. גם אתם תזכו כי במהרה הוא ישיב לכם כפליים באהבתו ובנאמנותו.

ניתן לאמץ גור כלבים בכל גיל, אבל מומלץ להמתין שהוא יגיע לכל הפחות לגיל 8 שבועות, אז הוא נגמל מהיניקה וכבר מתחיל לפתח התנהלות עצמאית. בגיל זה במסגרת הטיפול בו, עליכם גם לקחת אותו אל הווטרינר ולהתחיל בסדרה של חיסונים לכלבים שמיועדת ספציפית לגורים.

בזמן שהגור התפתח ברחם אמו וגם לאחר הלידה, בתקופת היניקה, הועברו לגור נוגדנים מהאמא, שהגנו עליו מפני מחלות עד להגיעו לגיל 6-8 שבועות. אורך חייהם של נוגדנים בגוף הכלב הוא יחסית קצר. על כן, כאשר הגור הופך לחשוף להידבקות במחלות, חשוב לחסן אותו בהתאם.

למה חשוב לחסן כלבים?

אתם עשויים לחשוב שאם הכלב גדל בבית ואינו מסתובב חופשי ברחובות, אז למה לחסן? במה הוא כבר יכול לחלות? תתפלאו, אבל עדיין יש דרכים שונות שבהן הכלב יכול "לחטוף משהו". אם, למשל, הוא מרחרח במקום שעברה בו חיה חולה, או אפילו אם אתם שבים הביתה כאשר סוליית הנעליים שלכם מעבירה עמה טפילים ומחלות שהועברו אליה במהלך הליכתכם בחוץ.

מטרת חיסונים לגורי כלבים היא להעניק להם טיפול מונע שישמור על איכות החיים והבריאות שלהם. חיסונים הם אינם בגדר המלצה – באחריותו של בעל כלב להקפיד כי הוא יקבל את כל החיסונים הנדרשים. יש לא מעט מחלות כלבים שהן אף מדבקות או מסוכנות עד למקרים כואבים שמסתיימים במוות. מעבר לכך, חיסונים לגורי כלבים לא רק שומרים על הבריאות שלו אלא גם על הבריאות שלכם, ולמעשה גם של כל בן אדם אחר שנמצא בסביבתו.

מה מכילים חיסונים לכלבים?

חיסונים לכלבים, ובפרט חיסונים לגורי כלבים, מכילים בתוכם וירוסים או חיידקים מומתים או מוחלשים. החיסונים אינם גורמים חלילה לכלב לחלות, אלא מאפשרים לתאים במערכת החיסונית לזהות את פלישתם ולבנות נוגדנים להשמדתם. מעבר לכך שבגיל 6-8 שבועות הגור שלכם אינו מוגן מפני מחלות, גם ההגנה הראשונה שהגיעה מחלב האם בעת היניקה לא הייתה מספקת דייה. לגורים יש עדיין מערכת חיסונית שאינה מפותחת.

אילו חיסונים לגור כלבים קיימים?

בתחילה, בגיל 8 שבועות, הגור שלכם יחל בסדרה של 3 חיסוני משושה, בהפרש של חודש בין כל אחד מהם. במהלך החודש בין חיסון לחיסון ייצר גופו של הגור נוגדנים חשובים. בתום קבלת חיסוני המשושה, הגור יחוסן נגד מחלת הכלבת ולצד זאת גם יושתל לו שבב אלקטרוני. בשלב זה הווטרינר גם ייתן לו טיפול מונע מפני תולעת הפארק באמצעות זריקה. חשוב לציין שהטיפול מפני התולעת אינו חיסון, אבל הוא חשוב מאוד, ויש להקפיד מעתה ואילך לתת אותו לכלב מדי 3 חודשים. טיפול נגד תולעי מעיים באמצעות כדור לבליעה יש לתת לכלב מדי 6 חודשים. מקובל לגרום לכלב לבלוע אותו באמצעות הכנסתו לפיו עם אוכל רך וטעים מקופסה או עם מעט חמאה.

לא דיי לחסן את הכלב רק כשהוא גור – מעתה ואילך יש צורך בחיסון משושה אחד בלבד לצד חיסון כלבת אחת לשנה, כדי שתישמר בגופו של הכלב היכולת לייצר נוגדנים למחלות באופן האפקטיבי ביותר.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם

חיסון כלבת | כל מה שצריך לדעת על החוק החדש

כל בעל כלבים ותיק יודע כי ישנו חוק כלבת במדינת

המשך לקרוא >

בחירת וטרינר בתל אביב

בתל אביב כיום, חיות בית -כלבים, חתולים וארנבונים הינם חלק

המשך לקרוא >

טיפול בארנב עם ארטריטיס (דלקת מפרקים)

מוקדש לארנבת המופלאה ניוסי שטיין פארן ז"ל הידעתם? רוב הארנבונים

המשך לקרוא >

email צרו קשר

Back top top
השאירו פרטים כאן ונשוב אליכם בהקדם:

או צרו קשר:

כתובתינו: שדרות נורדאו 90, תל אביב

מספר במרפאה: 03-544-0955  |  פקס: 035442602

מספר 24/7:  052-556-6355