מרפאה וטרינרית בתל אביב- בפייסבוק מרפאה וטרינרית בתל אביב- בגוגל פלוס
מרפאה וטרינרית

שירותי מעבדה וטרינרים

ד"ר ענת - וטרינרית, בבדיקה מיקרוסקופית
ד"ר ענת - וטרינרית בבדיקת כלב מאושפז

ספירת דם: בקליניקה מרכז וטרינרי – מכונת ספירת דם המאפשרת מכמות מזערית של דם לתת תוצאות מקיפות. ספירת הדם יכולה להצביע על בעיית אנמיה או אובדן דם , תהליך דלקתי, התייבשות ובחלק מהמקרים על תהליך סרטני.

מכונת ביוכימיה: מבצעת אנליזה לדגימת דם ונותנת מידע לגבי תפקודי אברים שונים כגון כבד, כליה ולבלב. שימוש בידע זה משפר את יכולת ההבחנה, בנוסף לפני ביצוע הליך בהרדמה מומלץ לבצע בדיקה זו על מנת לוודא כי בעל החיים אכן מסוגל לעבור הרדמה וכי לא צפויות בעיות בהתאוששות.

סרולוגיה: בדיקות דם המאפשרות אבחון של מחלות ספציפיות שונות באופן מיידי. דוגמא למחלות אותם ניתן לאבחן בשיטה זו: איידס חתולים, לאוקמיה של חתולים, וירוס הקורונה בחתולים, פרוו בכלבים שאינם מחוסנים, קדחת קרציות ועוד. הקליניקה הוטרינרית עובדת בשיתוף פעולה עם מעבדה המבצעת בידוד (PCR) של אותם מחוללי מחלה במקרים בהם לא ניתן לקבל תשובות בבדיקה סרולוגית במרפאה. בדיקה זו היא מהימנה ביותר ומבוצעת למספר רב של מחלות.

שירותי מיקרוסקופיה (ציטולוגיה): בקליניקה הוטרינרית מיקרוסקופ מתקדם של חברת Leica המאפשר צפייה מוגדלת לצורך אבחנה בחומרים ביולוגים שונים כגון: דם, עור, שתן ועוד. המיקרוסקופ מצויד במערכת תאורה מתקדמת ועדשות איכותיות כך שניתן להבחין בפרטים קטנים באיכות מצוינת. בנוסף בקליניקה הוטרינרית מצוי מכשיר מיני אנדוסקופ דיגיטלי, המאפשר בדיקת חללים בגוף החיה, כגון: חלל הפה, האף והאוזניים. הבדיקה המקצועית הינה פשוטה יחסית עבור החיה.

בדיקות שתן: קיימות אינדיקציות רבות לביצוע בדיקה זו והיא מלמדת רבות אודות מצבו הרפואי של בעל החיים. מצבים ומחלות שונות יכולים להיות מאובחנות באמצעות בדיקה פשוטה זו. בדיקת שתן יכולה להיות מבוצעת משתן הנלקח באיסוף חופשי או שנלקח ישירות מהשלפוחית באמצעות קטטר שתן או דקירת מחט ישירה. אופן לקיחת הדגימה הוא בעל השפעה רבה על התוצאות וכל סוג של לקיחה מתאים למצבים רפואיים אחרים. לאחר לקיחת השתן מבוצעים בו ברוב המקרים 3 בדיקת: סטיק שתן שמטרתו להעיד על הרכבו של השתן, בדיקה באמצעות מכשיר הקרוי רפרקטומטר שמטרתו לקבוע מה ריכוזו של השתן ובדיקה מיקרוסקופית שמטרתה לאבחן חיידקים, אבנים ותאים אב-נורמאלים אחרים .בחלק מהמקרים נשלח השתן למעבדה חיצונית לצורך ביצע תרבית ורגישות או לצורך בדיקת מעבדה ייחודיות.

אבחון פיטריות: בבעלי חיים פטרת הינה מחלה נפוצה, במיוחד בגורים. אבחון המחלה וטיפול נכון הינו בעל חשיבות גדולה היות ומדובר במחלה מדבקת, גם לבעל החיים עצמו אצלו המחלה יכולה להתפשט לאזורים נרחבים, גם לבעלי חיים נוספים וגם לבני הבית. אבחון מדויק הוא בעל חשיבות היות וטיפול יעיל שמטרתו להעלים את המחלה ולמנוע המשך הדבקה דורש פעמים רבות טיפול סיסטמי שעלותו גבוה והוא בעל תופעות לוואי שונות ועל כן איינו מומלץ לבעלי חיים ללא אבחון מדויק. בקליניקה ניתן לקחת דגימת שיער קטנה ולהדגירה במצע ייחודי. לאחר מספר ימים ניתן לקבל תוצאות לגבי נגיעות במחלה ולתת טיפול בהתאם.

להזמנת תור, התייעצות או שאלות נוספות, לחצו כאן כדי להתקשר או צרו קשר

הדפס
 |  שלח לחבר
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
מרפאה וטרינרית בתל אביב

‪Google+‬‏

Call Now Button